فیلم و سریالنقدنقد و بررسی سریال کره ای

نقد اعداد در سریال کره ای گابلین goblin

1

اعداد و رنگها زمانی که به وسیله گروهی مصادره شوند و بینشان به عنوان رمز قرار گیرد آن اعداد، نشانه شناسایی آن گروه محسوب می شود نه اینکه فلان رنگ بد است یا فلان عدد بدتر..

در مجامع و فرهنگهای مختلف دنیا اعداد معانی متفاوتی دارند. در لژهای فراماسونری نیز اعداد تعاریف و معانی خاصی دارند که بر اساس تعاریف آنها می توان از نمادها، گفته ها و رفتار ماسونها رمزگشایی کرد.

در سریال گابلین هم به طور خیلیی عجیبی از این اعداد استفاده شده که واقغا تامل بر انگیزه و امکان نداره که تصادفی باشه چون بار ها و بار ها این اعداد در سریال گفته و تکرار شده است.

در ابتدا چند نمونه از دیالوگ ها که اعدادی در آن هست گفته میشه و سپس در مورد آن اعداد توضیح می دهیم

تعدادی از دیالوگ ها که به اعداد اشاره دارند

– فرشته مرگ: فقط 100 سال پیش لازم بود یه اسمی رو 3 بار بگم نه الان. این روزها مردم یه بار که صداشون کنم می شنون!

– دختره خطاب به فرشته مرگ: من و تو در سن 9 سالگی و 19 سالگی همو دیدیم، از کجا تونستی منو پیدا کنی؟

– فرشته مرگ میگه: 9-19-29 … بدترین چیزها درست قبل از اینکه کامل بشی پیش میاد. وقتی 29 سالت بشه یه فرشته مرگ رو می بینی، حتی تگه منم نباشم، این سرنوشت روح های گمشده است.(تاکید روی اعداد 9 و 10 و جمع آن ها)

این شمشیر اون مجازاته. اما حتی اگه مجازات هم باشه 900 سال براش کافی نیست؟ [ تاکید روی عدد 9]

-جن: واسه 80 سال آینده قضیه را مخفی نگه دارم. / اون نهایت عمر یه انسانه، این نهایت عمریه که یه دختره 19 ساله واسش باقی مونده!

این اتفاق هیچ وقت توی 300 سال عمرم نیفتاده بود.

جن به پسر دزد دوچرخه سوار می گه: پولی که تو دزدیدی فقط 23 دلار بود، اینم 32 دلار. و 10 دلار، 3 تا کوپن غذا…

شنیدم همه از تیم پشتیبانی 5 تا گرفتن

یه روح فانی فقط می تونه 100 سال عمر کنه.

ساعت 8:15 شب، بیمار درگذشت. 23=8+15

یکی دو نفر از 100 تا با چهره زندگی قبلیشون دوباره متولد میشن!!!!!(1+2=3)

 

خب فکر می کنم همین چند تا دیالوگ دیگه کافی باشه تا بتونیم نقد کنیم.

 

* عدد 9:

الهام بخش دانشمندان و نویسندگان است. فیثاغورث الهه های 9گانه را به سه قسمت به شرح زیر تقسیم کرده بود:

خداوندان علوم غریبه و مقدس:اورانی(Uranie) ، پولیم نی(Polymnie)، ملپومن(melpomene)

خداوندان علوم بشری یا صفا و پاکی :کالیوپ(Kalliope)،کیلو(Kilio) ،اوترپ(Euterpe)

خداوندان علوم عناصر و نباتات و حیوانات یا تعلیم:ترپسکیور(Trpsichore)، اراتو(Erato) ، تالی(Thalie).

طبیعت 9ماه وقت لازم دارد تا نطفه را در شکم مادر به صورت یک کودک در آورد. در کلیسای مسیح سرود فرشتگان 9 سرود است.بعضی ماسون ها معتقدند زنجیر اتحاد باید نه حلقه داشته باشد. عده ی استادانی که در جست و جوی حیرام بودند 9 نفربود . تعدا ضربه های درجه استادی هم 9 ضربه است.

عدد 9 سه بار و مرتبط با دو موضوع در قرآن دیده می‌شود:

– الف. معجزات نُه‌گانه حضرت موسی علیه السلام:«ولَقَد ءاتَینا موسی تِسعَ ءایت بَیِّنت»: منظور از این معجزات تنها معجزاتی است که در برابر فرعون آورده شده که عبارت است از عصا، ید بیضا، طوفان، ملخ، قورباغه، آفت نباتی، خون، قحطی و کمبود میوه‌ها. (سوره اسرا، 101)

ب- پی‌کنندگان ناقه صالح در شهر حجر که 9 نفر بوده‌اند:«و کانَ فِی‌المَدینَةِ تِسعَةُ رَهط یُفسِدونَ فِی‌الاَرضِ» (نمل/48)

 

*عدد 10:

عددی کامل و جامع کلیه مراتب الهی به شرح زیر است:

1(احدیت یگانه پرستان)+2(دوگانگی ادیان آسیای شرقی و مرکزی)+3(تثلیث مسیحیان)+4(مربع مقدس یهود)=10
به عقیده فیثا غورث عدد ده جامع تمام علوم است زیرا علاوه بر نه علم ذکر شده برای عدد نه ،علم الهی هم وجود دارد که جمعاً علوم ده گانه را بوجود میاورد.

 

– گفتگوی مجرمان در روز قیامت که بر اثر طولانی بودن عذاب، مدت درنگ در دنیا را تنها 10 روز می‌پندارند: «یَتَخفَتونَ بَینَهُم اِن لَبِثتُم اِلاّ عَشرا». (طه/103)

– تحدی به آوردن 10 سوره بسان قرآن: «قُل فَأتوا بِعَشرِ سُوَر مِثلِهِ مُفتَرَیت» (هود / 13)

 

*عدد 19:
حاصل جمع دو رقم این عدد ، عدد واحد اصلی یعنی 10 را می دهد.

 

عدد 19 یک بار در قرآن آمده است: عَلَیها تِسعَةَ عَشَر(سوره مدثر هفتاد و چهارمین سوره از قرآن است، آیه 30)؛

19  فرشته بر جهنم موکل و عهده‌دار عذاب مجرمان هستند. برخی گفته‌اند: مقصود 19 صنف از اصناف فرشتگان است. برخی نیز آنان را رؤسا و سرگروه های فرشتگان مأمور عذاب می‌دانند که شمار همه آنها را با هیچ لفظ و عبارتی نمی‌توان بیان کرد.

 

* عدد 21:

حاصل ضرب هفت در سه و نماینده ی پیروزی از راه کار و کوشش است. بیست و یک هفت ساله ی سوم زندگی بشر را نشان میدهد و سال شروع مسئولیت است.

 

جمع 2+1=3

و عدد 3 :

این عدد یک عدد کامل است .مثلث یا سه ضلعی در نزد فراماسونها اهمیت و احترام خاصی دارد زیرا تثلیث را نشان میدهد. در کذاهب و مکاتب دیگر نیز عدد سه نقش مهم دارد. مثلاً : در دین مسیحیت به پدر ، پسر و روح القدس اشاره دارد. درکیش هندوان از برهما(خالق)،ویشنو(حافظ) و شیوا(هادم) صحبت به میان میاید. درکیش پارسیان اهورامزدا(هرمزد) با وهومنو، و آشاوهیشتا(Asha Vahista) همراه میشود. در کیش اهل تب سخن از آمون،موت و خونسو است. در کیش قدمی منفیس پتاه(Ptah)،سکمت(Sekhmet) و نفرتوم وجود دارد. در مصر قدیم به ایسیس، اوسیریس و هوروس اشاره دارد. در علم کیمیا ، گوگرد،زیبق و نمک به عنوان سه عامل نر ، ماده و خنثی شناخته شده اند. در علم حکمت ما از خود میپرسیم”ازکجا امده ایم”،”کیستیم” و “به کجامیرویم”؟

در مورد زمان همیشه به گذشته،حال و اینده اشاره میشود.بالاخره در قانون ثلاث عالم طبیعی،عالم بشری و عالم الهی وجود دارد. ماسونها برای شروع و ختم فعالیت های لژ 3 ضربه میزنند. و نیز در زمان پذیرش داوطلب عضویت به درجه ی شاگردی ،جریان تایید شاگرد تازه وارد با سه ضربه ی شمشیر اعلام میگردد.شهسواران نیز با سه ضربه تقدیس میگردند.ماسونها به دنبال اسم خود و یا به رمز در اوردن هر اسمی از سه نقطه استفاده میکنند. عدد سه مظهر تولد ، زندگی و مرگ نیز هست.از طرفی نیز هر مثلثی سه گوشه دارد. در مثلث هایی که در معابدترسیم میشود سه گوشه نشانه “حکمت،قدرت،جمال یا دانایی و زیبایی” است. در کارگاه فراماسونری نیز سه ستون با اسامی اخیر وجود دارد. که وجه تسمیه استاد ارجمند،نگهبان اول و نگهبان دوم است. با سه ماسون یک لژ تشکیل میشود و در هر لژ برای رسیدن به استاد باید از سه پله بالا رفت . شعار ماسونری از سه جزء آزادی،برابری و برادری تشکیل میشود. سه رکن درجات عالی فراماسونری عبارتند از ایمان،امید و احسان. معابد ماسونری به یاد بود حضرت سلیمان(ع) سه پنجره دارد. در دین مسیح به سه رنگ سفید، آبی و قرمز به ترتیب برای پدر،پسر و روح القدس اشاره دارد.کمربند پاره ای از کشیش ها نیز دارای سه گره به نشانه عفاف،فقر و اطاعت است.

 

* عدد 23:

– عدد 23 نشانه ای از عدد شیطان 2/3= 0.666 هست .

* عدد 29:

جمع 2+9 = 11

سوره توبه جزء 11

سوره ای که با بسم الله الرّحمن الرّحیم شروع نمی شود.

*آیا عدد 11 نماد شیطان است؟
عدد 11 در نمادشناسی فراماسونری، صهیونیست‌ها و یهودیان ارتدوکس، نماد دو ستون دروازه معبدسلیمان است و در همه کلوب‌ها و لژهای فراماسونری وجود دارد که مهم‌ترین نمود آن، برج‌های مرکز تجارت جهانی نیویورک بوده است.

همچنین 11 ستون افقی سفید و سرخ پرچم آمریکا که با دو ستون سرخ رنگ محصور شده نیز برگرفته از تقدس همان دو ستون معبد سلیمان و رنگ آنهاست.

این عدد مانند عدد 33، از مقدس‌ترین نمادهای (کابالا) به شمار می‌آید. همچنین نماد دروازه ورودی جنیان به دنیای انسان‌هاست.

مطالب بیشتری راجع به نمادشناسی این عدد در مسیرهای زیر قابل مشاهده است:

به خوبی می توان نشان داد که این عدد در قرآن نیز رمز شیطان محسوب می شود.

در ادامه دلایلی برای این ادعا بیان می شود:

کلمه (شیطن) در قرآن، 88  = 8 * 11 بار و کلمه (ابلیس) 11 بار تکرار شده است. در یکی از آیاتی که کلمه ابلیس آمده است، یعنی آیه 32 سوره حجر، جمع ابجد حروف آیه عدد 1111 است. (فقط همین آیه از لحاظ جمع ابجد به این عدد می رسد.):

قَالَ یا إِبْلِیسُ مَا لَكَ أَلَّا تَكُونَ مَعَ السَّاجِدِینَ(الحجر/32)

(خداوند) فرمود: «ای ابلیس! چرا با سجده‌کنندگان نیستی؟!»

در محاسبه جمع ابجد از مقادیر زیر استفاده می‌شود:

ا = 1   ب =2   ج =3   د =4   ه =5   و =6   ز =7   ح =8   ط =9

ی =10   ک =20   ل =30   م =40   ن =50   س =60   ع =70   ف =80   ص =90

ق =100   ر =200   ش =300   ت =400   ث =500   خ =600   ذ =700   ض =800   ظ =900

غ =1000

بر این اساس حاصل جمع ابجد حروف آیه به شکل زیر بدست می‌آید:

(100+1+30)   +   (10+1+2+30+10+60)   +   (40+1)   +   (30+20)   +   (1+30+1)   +   (400+20+6+50)   +   (40+70)   +   (1+30+60+3+4+10+50)   =   1111

عدد 5:

سطوح پنج ضلعی مظهر آزادی فکر بشر است.بشر پنج حس دارد.فیثاغورث ستاره پنج شاخه را علامت حق شناسی میشمرد و تمام شاگردانش باید میتوانشتند بدون آن که قلم از روی کاغذ بر دارند یک پنج ضلعی ترسیم کنند.پنج شاخه ستاره درخشان در مصر مظهر پسر و علامت تحریک بود. اگر سیبی را از وسط(به صورت افقی) به دو نیم کنیم ستاره پنج پر در وسط ان دیده میشود. احتمالاً به همین دلیل سیب نخستین مظهر گناه بشر محسوب شده است.قبایل اتیروسک (Etrusques) و رومیان قدیم عدد پنج را مظهر ازدواج میدانستند. کیش مانی نیز پنج درجه دارد: صدیقین که فرزندان غیب هستند، معلمین که فرزندان علم حلم اند، کشیشان که ابنای عقل هستند، مستمعین که فرزندان علم اند و سماعین که ابنای فطنت هستند. پنج نفر ماسون یک لژ کامل را تشکیل میدهند.

 

* عدد 5

* این عدد دو مرتبه در قرآن و مرتبط با دو موضوع دیده می‌شود:

الف. شمار احتمالی اصحاب کهف. (کهف -22)

ب. هیچ‌گاه سه نفر با هم نجوا نمی‌کنند، مگر این که خداوند چهارمین آنهاست و هیچ‌گاه 5 نفر با هم نجوا نمی‌کنند، مگر اینکه خداوند ششمین آنهاست. (مجادله – 7) ر این آیه نخست از نجوای سه نفری و سپس 5 نفری سخن می‌گوید و از نجوای 4 نفری برای رعایت فصاحت در کلام و عدم تکرار سخن نگفته. و به مراتب عدد از سه تا 6 بدون هیچ‌گونه تکرار اشاره کرده است.

 

* عدد 80

این عدد یکبار و درباره حد «قذف» در قرآن آمده است. شخص قذف کننده وقتی بیّنه و شاهدی برای صحت گفتارش نیاورد، سه حکم بر او ثابت است: 800 ضربه شلاّق، عدم پذیرش شهادت وی و فاسق بودن او نزد خدا و مردم: «فَاجلِدوهُم ثَمنینَ جَلدَةً ولاتَقبَلوا لَهُم شَهدَةً اَبَدًا و اُولئِکَ هُمُ الفسِقون»(سوره نور -4)

 

* عدد 100

عدد 100، 6 بار در 5 آیه و مرتبط با 4 موضوع در قرآن آمده است:

یکی از موارد:

الف. داستان عزیر یا ارمیا که به دستور خداوند پس از 100 سال دوباره زنده شد: «فَاَماتَهُ اللّهُ مِائَةَ عام ثُمَّ بَعَثَهُ قالَ کَم لَبِثتَ قالَ لَبِثتُ یَومًا اَو بَعضَ یَوم قالَ بَل لَبِثتَ مِائَةَ عام»(بقره -259) و بدین ترتیب نشانه‌ای بر امکان برپا شدن رستاخیز اقامه شد.

 

* عدد 300

در ارتباط با مدت خواب اصحاب کهف در قرآن آمده است: «ولَبِثوا فی کَهفِهِم ثَلثَ مِائَة سِنینَ وازداد وا تِسعا».(کهف -255)

 

هرکسی سریالو دیده باشه این اعداد رو به فور شنیده و میتونه انطباق بده

 

1
برچسب ها
نمایش بیشتر

‫5 نظرها

 1. سلام
  واقعا فکر نمیکردم این فیلم اینهمه نقد داشته باشه.یکی از بهترین فیلم هایی هست ک دیدم.
  ممنون از سایت عالیتون

 2. اینطور ک من از نقد های شما برداشت کردم فیلم فقط بر پایه فرماسونری مانور داده ک خوب من فک نمیکنم اینطور باشه???

  1. سلام
   خیر بر این پایه مانور نداده در گوشه کنار های سریال به صورت پنهانی یه سری از این علایم را نشون میده که خب برای کسی که دقتی روی این چیزا نداره و یا نمی دونه به هیچ عنوان متوجه نمیشه. در ضمن این چیزی که الان شما خوندید فقط نقد اعداد بود شما باید پست نقد کامل این سریال را بخونید.

 3. سلام درمورد عدد نه یه چیزی هست که شما ننوشتید میشه لطفا بیاین پیویم بهتون بگم؟
  تو تلگرام آیدیم اینه
  ‌ ‌@decent_badgirl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید